czwartek, 27 listopada 2014

Save The Date

Save The Date

Do niedawna Save The Date było znane jedynie na zachodzie. W Polsce nie było takiego zwyczaju. Czym jest Save The Date, czyli w Polsce „Zapamiętaj tę datę” lub „Zarezerwuj datę”? Jest to powiadomienie wysyłane na długo przed ślubem, aby poinformować najbliższych znajomych i rodzinę o fakcie zaręczyn i wyznaczonej dacie ślubu. Nie jest to zaproszenie, zawiera jedynie datę. Jest to szczególnie przydatne, kiedy ma się rodzinę za granicą i trzeba ją powiadomić dużo wcześniej. Save The Date wysyłamy, gdy jeszcze nie mamy planów na zaproszenia, ani sprecyzowanych informacji dotyczących ślubu. To informacja dla osób, które planujemy zaprosić zarówno na ślub i wesele. Chodzi o to, by Ci, którzy mieszkają daleko mieli czas by się zorganizować, a Ci co mieszkają bliżej nie zaplanowali sobie w tym terminie urlopu i mogli się przygotować, choćby finansowo. 
Klasyczne Save The Date składa się zazwyczaj z ilustracji, formułki „zarezerwuj datę” lub „zapamiętaj tę datę” i oczywiście, informacji, dotyczącej docelowych zaproszeń. Bardzo ważne jest dopisanie, że osoby, do których skierowane jest Save The Date otrzymają również oficjalne zaproszenie ze wszystkimi niezbędnymi informacjami aby nikt nie pomyślał ,że to co trzyma w ręku jest oficjalnym zaproszeniem. 
np.
Ania i Jacek
POBIERAMY SIĘ!

Zapamiętaj datę 6.08.2015
Oficjalne zaproszenie już wkrótce.

Jest wiele możliwości jeśli chodzi o Save The Date. Można wysłać klasyczne powiadomienie lub pokusić się o coś oryginalnego.

Przykłady:
płyta CD, film wysłany mailem, czekoladki, balonik, magnez na lodówkę, puzzle, kalendarzBrak komentarzy:

Prześlij komentarz